EDUCATIONAL ACTIVITIES

Daha öncesinde Sosyal Sorumluluk Projesi (SSP) olarak bilinen ve eğitim amacını vurgulamak hedefi ile 2018-2019 eğitim yılına giriş yaparken Educational Activities (EA) adı altında faaliyet yürütmesi kararı alınmış bir IEEE komitesidir.

IEEE üyelerinin, mühendislik, bilimsel toplulukların ve genel halkın eğitim arayışlarına hizmet etmek için programlar uygular. Bunun yanı sıra esas amacı çocuklara bilimi ve mühendisliği aşılamaktır . Sosyal çevre sorunlarını göz önünde bulundurarak bunu teknoloji ile birleştirip gelecek nesillere aktarmayı hedefler. Bu doğrultuda çeşitli eğitimsel aktiviteler içeren etkinler gerçekleştirir. Aynı zamanda yaptığı bu etkinlikler ile eğitime verdiği önemi de vurgulamaktadır. Globalde Educational Activities; Geçtiğimiz yıllarda IEEE Türkiye Sosyal Sorumluluk Projeleri olarak çalışmaların yürütüldüğü ancak hem Global hem Türkiye’de daha doğru bir kimlik kazanması ve IEEE içerisinde daha verimli bir şekilde yer alabilmesi adına bu yapı değişikliği ile IEEE Türkiye Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinatörlüğü yerini IEEE Türkiye Educational Activities Öğrenci Temsilciliği’ne bırakmıştır. IEEE, mühendislik bilimleri, araştırma ve diğer teknoloji alanlarında çok çeşitli öğrenme ve kariyer geliştirme fırsatları sunar. Bu programların amacı, profesyoneller arasında beceri ve bilginin büyümesini sağlamak ve IEEE üyeleri, mühendislik ve bilim topluluğu ve genel halk arasında sürekli eğitim için bireysel bağlılığı teşvik etmektir. Bu noktada Educational Activities’in rolü büyüktür.

Önceliği eğitim sunmak ve bilgilendirmek olan bu komite bir başkan ve başkan yardımcısı tarafından
yönetilmektedir. Yıl içerisinde yapılan etkinlikler grup üyeleri ile toplantılar eşliğinde fikir alışverişi
yapılarak yürütülür.

Projelerimizin yanı sıra eğitimlerimizi sıklaştırmayı, teknik bilgimizi artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmeyi ve workshoplar ile uygulayarak öğrenme fırsatı vermeyi planlamaktayız.