COMPUTER SOCIETY

IEEE Computer Society genelini bilgisayar/bilişim mühendislerinin oluşturduğu, IEEE’nin alt topluluklarından birisidir. 100,000’den fazla üyesi ile dünyanın bilgisayar alanında en büyük mesleki ve teknik kuruluşudur.

IEEE Computer Society tüm dünyada bazı etkinlikler düzenler bunlar; IEEEXtreme Programlama Yarışması Tüm dünyadan katılan IEEE üyesi üniversite öğrencilerinin kendi takımlarıyla, uzmanlarca oluşturulmuş bir grup eşsiz problemi bildikleri herhangi programı dilini kullanarak çözmeye çalıştıkları 24 saat süren online kodlama ve algoritma geliştirme yarışmasıdır. IEEE MadC Mobil Uygulama Geliştirme Yarışması IEEE ve öğrencilerle ilgili mobil uygulamaların sayısının arttırılmasının amaçlandığı bu yarışmada geliştirilen uygulamalar insanlık için teknolojiyi uygulama, bilim ve eğitimden faydalanmaya odaklanmıştır.

74 üniversitede yaptığımız çalışmalarla Türkiye’de bilgisayar ve bilişim alanında yapılan çalışmaların öğrenci ayağı olmayı amaçlar

 IEEE Türkiye Computer Society Neler Yapıyor?

 • Teknik projeler
 • IEEEXtreme Türkiye Kampı
 • CSCON
 • Proje Yarışması
 • CS Türkiye Kampı
 • Computer Society Education

CSCON

CSCON’ 20 uluslararası düzeyde bir etkinlik, ilk günü konferans, ikinci ve üçüncü günleri teknik eğitimlerle devam etmesi planlanmıştır. Konferans 1000 kişi / Eğitim için 1500 kişi / 30’dan fazla eğitim Şirket ve Sivil Toplum kuruluşları ile Network şansı

 

IEEE Türkiye CS Öğrenci Kolları Proje Yarışması

IEEE Türkiye CS Kolları CSCON Proje Yarışması Web Teknolojileri Mobil Teknolojileri Oyun Geliştirme Genel Kategori Olmak üzere 4 kategoride proje yarışması düzenlenir. Computer Society Education Öğrenci kollarımızda çalışan arkadaşlarımıza ve alanında uzmanlaşmak isteyen youtube kanalımız üzerinden eğitimler veriyoruz. Bu sayede teknik açıdan kendini geliştirmek isteyen arkadaşlarımıza fırsat sunuyoruz.

Düzenlenen Eğitimler: Java , Kotlin Planlanan Eğitimler: C , C++ ,Grafik Tasarım , Python , OpenCV, IOS , PHP , Android , Unity, Keras , Tensorflow

IEEE MSKU CS olarak her dönem çeşitli eğitimler düzenleyerek okul derslerine destek olmanın yanısıra müfredatta yer almayan fakat günümüzün gerekliliği olduğunu düşündüğümüz konularla da üyelerin teknik anlamda gelişmesine katkı sağlıyoruz. Verdiğimiz eğitimlerden bazıları: Algoritma, C#, Web Development, Python, Unity Bu eğitimlerin yanında düzenlediğimiz Github ve Flutter workshopları ile uygulamalı olarak yetkinlik kazandırmayı amaçlıyoruz.

Toplantılar

Topluluğumuzun geleceğine dair kararları üyelerle beraber verdiğimiz toplantılarda buna ek olarak her toplantıda aramızdan bir üyenin sunumuyla o ayın teknolojik gelişmeleri özetlenir ardından bunun üzerine tartışarak günümüzde hayati önem taşıyan teknolojiyi takip etme gereksinimi kolektif bir biçimde karşılıyoruz.

TeaTalklar

Bilgisayar/bilişim alanında devlet, özel kurum ya da kendi işini kurmuş katılımcılarla üyeleri buluşturarak sektör-akademi buluşmasına ön ayak olmaya çalışarak üyelerimize aklındaki soruları doğrudan sorma imkanı sağladığımız teatalklar düzenliyoruz.

Konferanslar

Kendi alanında uzman konuşmacılarla konferanslar düzenleyerek tecrübelerini ve sektörü 1.ağızdan dinleme fırsatı buluyoruz. Düzenlediğimiz/ düzenleyeceğimiz bazı konferanslar:

 • Blockchain
 • Siber güvenlik
 • E-ticaret etkinlikleri

Teknik Projeler-Yarışmalar

IEEE MSKU CS olarak proje ekipleri oluşturarak teknik projeler yapıyor ve bu projelerle çeşitli ulusal/uluslararası yarışmalara katılıyoruz. Bu yıl geliştirdiğimiz projeler:

 • Karbon Ayak İzi
 • Topluluk Mobil Uygulaması
 • Mühendislik Terimleri Kelime Oyunu

Bu projeler ile katıldığımız/katılacağımız bazı yarışmalar:

 • Google Solution Challenge
 • IEEEmadC CSCON Proje Yarışması

Bu yarışmaların dışında dönem sonunda IEEE MSKU CS olarak da Algoritma Yarışması-GameJam gibi yarışmalar düzenleyeceğiz. Tüm bunların yanında her dönem başında düzenlediğimiz tanışma partisi, CS çadır kampı ve çeşitli oyun müsabakalarıyla teknik olduğu kadar sosyal anlamda da geliştiğimiz bir topluluk olmayı hedefliyoruz. Özetle bilgisayar/bilişim alanında başarılı bir mühendis olmak için okul dışında ki tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya çalıştığımız topluluğumuzdan yararlanmak ya da yarar sağlamak için hepinizi bekliyoruz.